Hakkımızda

Haydi Çekmeköy Kardeş Olmaya


Saygıdeğer Çekmeköy'lüler


Kardeş Aile Projesi ile Çekmeköy'ümüzde açlık sınırında yaşam mücadelesi veren ailelerimizi, yardımsever ailelerimizle buluşturmayı amaçlıyoruz.

Yardıma muhtaç insanlarımıza toplumsal ve insani bir duyarlılıkla yaklaşalım istiyoruz. Bu duyarlılığı sağlamak için Çekmeköy Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüz öncülüğünde sivil toplum örgütleriyle işbirliği içerisinde sürdüreceğimiz çalışmayı başlatmış bulunmaktayız.

İhtiyaç sahibi insanlarımızın tespiti bizzat evlerinde yapılarak; gördük ki, camı olmayan, tek göz oda içinde, ev denemeyecek barakalarda, tek başına yaşayan insanlarımız var. Özürlü çocuğu ile yaşayan dul kadınlarımız var. Gerçekten muhtaç, aciz durumda olan çok sayıda insanımızın olduğunu tespit ettik.

Belediye olarak imkanlarımız dahilinde bu kardeşlerimize çeşitli yardımlar yapıyoruz. Belediyemiz Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'ne yardıma muhtaç olduğunu beyan eden, mağdur durumda olan sekiz bin kayıtlı ailemiz var.

Tüm bu insanlarımızın yaralarına merhem olabilmek için "Çekmeköy Kardeş Aile Projemizi" hayata geçiriyoruz. Sizde, imkanlarınıza göre belirleyeceğimiz bir aileye yardım edebilir, çevresinin yardımları ile geçinen, maddi zorluklarla mücadele eden bir ailenin ağabeyi olabilirsiniz.

Siz saygıdeğer kardeşlerimizi de gücünüz nispetinde bu projeye dahil olmaya davet ediyorum.

Saygılarımı sunarım.

Ahmet POYRAZ

Çekmeköy Belediye Başkanı